Ceļojums „Pa Lutera pēdām visskaistākajā gadalaikā”

VitenbergaIr tā, ka bieži vien mūsu Debesu Tēvs dāvā idejas un arī laiku, kad tām nobriest un brīdi, kad tām tapt par realitāti.
Jau sen mēs, laikraksta „Svētdienas Rīts” darbinieki esam domājuši piedāvāt ceļojumus ar kristīgu saturu. Vairākkārt mums ir izteikta ierosme organizēt ceļojumu pa Lutera vietām.
Šogad satikām Ķempju draudzes locekli, tūrisma firmas „Balt-go” īpašnieci Līgu Pommeri, un jutām – mūsu sapņi var pārvērsties realitātē.
Tā kopīgi esam izauklējuši ceļojumu pa Lutera vietām Vācijā visskaistākajā gadalaikā – svaigi zaļajā, ziedošajā un siltajā pavasarī.
Ceļojums notiks no 30. aprīļa līdz 5. maijam. Esam ieplānojuši sekojošu maršrutu: Rīga – Varšava – Hernhūte – Drēzdene – Erfurte – Vartburga – Vitenberga – Berlīne – Rīga. Tātad uzsvars ir likts uz pilsētām, kurās darbojies Luters- Erfurtē apskatīsim augustīniešu klosteri, kur Luters dzīvoja mūks būdams, Vartburgā izstaigāsim pili, kurā Luters vajāšanu laikā slēpās zem cita vārda un tulkoja Bībeli, bet Vitenbergā apskatīsim dievnamus un Lutera muzeju, tai skaitā arī Pils baznīcu, pie kuras durvīm esot piesistas slavenās tēzes. Visās apskates vietās ekskursijas vadīs kompetenti gidi, būs tulkojums latviski.
Ceļojuma laikā esam iecerējuši demonstrēt filmu par Luteru, studēt Bībeli, stāstīt par Lutera dzīvi un darbību, un svinēt dievkalpojumu un svētbrīžus.
Tā kā mūs visus ir skārusi ekonomiskā krīze, tad ceļojuma cenu esam aprēķinājuši iespējami zemu. Tā ir 110 Ls. Tā kā Vācijā ir augstas viesnīcu izmaksas, apmešanās būs jauniešu viesnīcās un hosteļos, kur dzīvošana būs 2-6 vietīgās istabiņās, atkarībā no viesnīcu piedāvājuma. Bez tam, tā kā esam paliela grupa, tad viesnīcas ne vienmēr spēj piedāvāt divvietīgas istabiņas tik lielam skaitam cilvēku, ņemot vērā piedāvāto cenu. Tiem, kuriem ir īpaša vēlme pēc divvientulības viesnīcā, jārēķinās ar krietni lielākām ceļojuma izmaksām. Bet arī to varam piedāvāt, ja iepriekš pieteiksiet.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.