Atvērto baznīcu dienas 19., 20. jūnijā

durvisAtsaucoties Baznīcēku atjaunošanas fonda iniciatīvai, vairāk kā 40 draudzes 19. un 20. jūnijā savu dievnamu durvis turēja atvērtas un piedāvāja interesentiem plašu koncertu un citu pasākumu programmu.

Pļaviņu Sv. Pētera baznīca bija atvērta abas dienas no 8:00 – 21:00. Sirsnīgs paldies draudzes padomei un draudzes locekļiem, kuri darīja dievnamu pieejamu apmeklētājiem šinīs dienās, draudzes flautu ansamblim par skaisto koncertu un Pļaviņu Mākslas skolai par skolēnu darbu izstādi. Paldies visiem, kas izplānoja un īstenoja iecerēto programmu.

Koncerti, izstādes un citi pasākumi šajā nedēļas nogalē paredzēti vismaz 45 baznīcās Latvijā. Baznīcu saraksts, pasākumu programma un dievnamu darba laiki aplūkojami mājaslapā www.baznicekas.lv.

Baznīcēku atjaunošanas fonds aicināja draudzes šovasar 19. un 20. jūnijā atvērt savu dievnamu durvis, piedāvājot plašākai sabiedrībai saistošus pasākumus un iegūstot atbalstu dievnamu atjaunošanas vajadzībām.

Četru Latvijas lielāko reliģisko konfesiju draudzes tika aicinātas atvērt savu dievnamu durvis it visiem – katram cilvēkam, kas ilgojas pēc Dieva miera un saskaņas, katram, kas sen nav bijis savā vai savu senču baznīcā un grib to tagad aplūkot, katram, kam baznīca ir kas jauns, kā arī tiem, kas ciena mūsu zemes kultūru un arhitektūru.

Visi mūziķi un kultūras darbinieki divas dienas tika aicināti atbalstīt sava reģiona baznīcas ar saviem priekšnesumiem un mākslas darbiem, savukārt, uzņēmēji un pašvaldības aicināti vietējās baznīcas atbalstīt materiāli un finansiāli.

Katra draudze bija aicināta uzpost savu dievnamu un sagaidīt viesus, šajās dienās organizējot dievkalpojumus, svētbrīžus, izstādes, koncertus, un citus pasākumus. Draudzes šajās dienās aicinātas arī lūgt par mūsu valsti, sevi un saviem līdzcilvēkiem. Šī akcija tika organizēta kā kopīgs pasākums visiem, kas ir jau atraduši vai vēl tikai meklē Dievu.

2010.gadā visas draudzes īpaši aicinātas aizlūgt par Carnikavas evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcu – turpat trīs gadsimtus senu koka baznīcu Vidzemes jūrmalā, kas šobrīd ļoti gaida savu atjaunošanu. Vairākus gadu desmitus tā tikusi izmantota citiem mērķiem, bet nu dievnams pilda savu tam uzticēto darbu – dvēseļkopšanu. Ar visu draudžu, kas piedalās šajā akcijā un Baznīcēku atjaunošanas fonda palīdzību tiek vākti līdzekļi baznīcas atjaunošanai.

Vairāk informācijas: www.baznicekas.lv
Avots: www.lelb.lv

Atvērto baznīcu dienas programma Pļaviņu Sv. Pētera baznīcā:

19.06.2010
plkst. 11:00 – svētbrīdis
plkst. 11:30 – svētdienas skolas nodarbība bērniem
plkst. 14:00 – Pļaviņu mākslas skolas audzēkņu darbu izstādes atklāšana
plkst. 15:00 – pusdienas
plkst. 16:00 – draudzes flautu ansambļa koncerts
plkst. 17:00 – Bībeles stunda
plkst. 19:00 – svētbrīdis
plkst. 19:30 – jauniešu vakars
20.06.2010
plkst. 13:00 – dievkalpojums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.